Goktepeliler.com

Goktepeliler.com köy resimleri, flatcast destek forumu, flatcast radyo temaları, flatcast index, png, jpeg, gif resimleri adına paylaşımlar yapmaktadır.
Evde ve iş yerinde küçük kazalar başımıza gelebilir. Evde genelde mutfak işleri sırasında olabilecek bir kaza sonucu halıların veya koltukların üzerine kaç damlayabilir. Bu tarz oluşan lekeler kurumadan temizlenmesi gerekmektedir. Halı ve koltuk yapımında kullanılan kumaş türleri sıvıyı içine çekme özelliği yüksek maddelerdir. Bir damla kan bile kumaşın içine sızması sonucunca hem çıkarılması zor bir leke olur hem de o bölgede çeşitli bakterilerin üremesine sebep olabilir.

Açık renkli halılar günümüzde en çok tercih edilenlerdendir. Bu renk eve ferah ve büyük gösterme avantajı sağlarken, en büyük dezavantajlarından birisi ise lekeler bakımından oldukça sorun yaratmasıdır.

Bu lekelerin en önemlileri ise çıkarılması zor lekelerdir. Bunların başında ise kan lekesi gelmektedir. Halı kullanılan kumaş türleri sıvıyı içine çekme özelliği yüksek maddelerdir. Bir damla kan bile kumaşın içine sızması sonucunca çıkarılması zor bir leke olur. Özellikle halı yapımında özel boyalar kullanılmış ise boya çıkarma işlemi daha dikkatli yapılmalıdır. En büyük etki anında lekeye müdahale etmektir. Çünkü kurumaya bırakılan leke hem daha zor çıkarılır hem de birçok bakteriye sebep olur. Şimdi bu lekelerle başa çıkmanın en kolay yolunu sırasıyla anlatalım.

Halıdaki kan lekesini temizleme;

Öncelikle leke olan yere soğuk su ile ıslatılmış temiz bezi tamponlamak. Bu işlem esnasında halı kesinlikle ovalanmamalı ve sıcak su kullanılmamalıdır. Bu lekenin kalıcılığını güçlendirmesini sağlar. Sonra bir çay kaşığı ağartıcı ve alkali içermeyen deterjan ve bir bardak soğuk su kullanarak bir karışım hazırlanmalıdır. Hazırladığınız karışımı; temiz bir bez, kağıt havlu veya süngere emdirdikten sonra halıdaki kan lekesi üzerinde doğrudan uygulamak gerekir. Bu işlem sırasında lekeyi yaymamaya veya sert bir şekilde ovalamamaya dikkat edilmelidir, aksi takdirde halının elyafına zarar verilebilir. Zarar gören elyaf leke tutacaktır. Son aşamada mümkün olan en az suyla...Küf, bitkiler üzerinde yani toprakta büyüyen basit bir mantar türüdür. Küf dediğimiz zaman duvarlarda, evlerde, bozulmuş yiyeceklerde hatta nem olan her yerde küfü bulabiliriz. Küfe bazen pas denildiği de olur. Birçok pas sarı toz halinde lifler veya mavi beyaz tüycükler halinde görünebilirler.

Aslında küf ev dışında dış çevre için çok önemlidir. Dış çevre için küf ölmüş olan canlıların hem çürümesini heAıkmaktadır.

Bunun dışında küfün zararlı olduğunu önüne çıkan her şeyi tahrip edip yok etmesinden de anlayabiliriz. Küf soluyan insanlarda deri üzerinde tahrişe, astım nöbetlerine, baş ağrısına ayrıca alerjik tepkimelere neden olabilir. Çok fazla görülmese de bazı küfler bebeklerde önemli sağlık sorunlarına hatta ve hatta ölüme dahi yol açmaktadır. Bilhassa HIV virüsüne sahip olan kişiler küfler yüzünden meydana gelen sağlık sorunlarına karşı diğer insanlara göre çok daha yatkınlardır.

Küf Temizliği

Küfler özellikle nemli ve kokan kötü havalandırılan yerlerde bolca ürerler. Küfü önlemek için özellikle borularda, duvarlarda ve çatılarda var olan kaçakları onarın. Ayrıca mekândaki havalandırma sistemini iyileştirin. Eğer bulunduğunuz ortam çok daha iyi bir şekilde havalanırsa kuruluk nedeni ile küflerin büyüyüp yayılmasını da önlemiş olursunuz. Bunun dışında küflerin üremiş olduğu bölgeleri çamaşır suyu ile yıkamalısın.

1 bardak kadar sodyum hipoklorit, ¼ çay kasığı kadar sıvı sabun ve 4 litre kadar sıcak suyu karıştırın. Sonrasında bu karışıma 1 su bardağı kadar da sirke ilave edin.

Hazırlamış olduğunuz bu karışım ile yüzeyleri temizlediğiniz zaman mutlaka kapı ve pencereleri açık tutmanız ayrıca maske takmanız ya da hem ağzınızı hem de burnunuzu kapatmanız ve eldiven giymenizi tavsiye ederiz. Yüzeylere uygulamış olduğunuz bu kırışım 10 veya 15 dakika kadar yüzeyin üzerinde kalmalıdır. Daha sonra bu yüzeyleri bol su iyice durulayabilirsiniz. Fakat burada önemli olan temizlemiş olduğunuz yüzeyleri durulama sonrasında iyice...Kumaş Üzerinden Temizleme: Mum lekesini temizlemek için katılaşmış halde bulunan mumu dikkatli bir şekilde yüzey üzerinden kazıyın. Daha sonra kalan izin hem altına hem de üst kısmına katlanmış bir halde bulunan kâğıt mendilleri yerleştirip sonrasında havlunun da üzerine kese kâğıdı koyup sıcak ütü ile leke üzerine bastırın. Ütüleme işlemini peçetenin emeceği mum kalmaya dek tekrarlayın. Veya mum lekesi olan kumaşı lavabo üzerinde iyice gerdirin ve kumaştan mum lekesi akana dek mum lekesinin üzerine sıcak su dökün. Bu işlemi uygularken kendinizi yakmamaya özen gösterin.

Mum lekesini akıtma işleminin ardına katlanmış olan temiz bir havlu üzerinde kumaşta kalmış olan yağ lekelerini kaliteli bir çözücü ya da kuru temizleme sıvısı ile her zaman yaptığınız gibi silip sonrasında yıkayın.

Keten kumaş üzerindeki mum lekelerini temizlemek için bu lekeleri sebze yağı ile ovmalısınız. Kalan yağ lekesini temizlemek için yüzeyi temiz bir bez ile silin normal bir şekilde silmelisiniz. Keten kumaş üzerine birikmiş olan aşırı mum lekelerini kumaş kazıyarak çıkartabilirsin. Daha sonra keten kumaşı kalın kâğıt poşet ya da kâğıt havluların ortasına koyup ılık ütü ile ütüleyerek kalan mumları eritebilirsiniz.

Ütü ile eritme işleminde kullandığınız kâğıt havlu ya da kâğıt poşete ütü uygularken fazla ısı vermemeye dikkat etmelisiniz. Ütünün ısısı ılık derecede olmalıdır. Daha sonra temizleme solüsyonu uygulayabilirsiniz.

Halı Yüzeyinden Temizleme

Halının üzerine damlamış olan mum lekesini mum hala sıcakken çıkartmaya çalışmayın. Eğer mum lekesini hemen temizlemek istiyorsanız ilk önce mum lekesinin üzerine bir kaç parça küp buz koyunuz. Bu sayede sıvı halde bulunan mum lekesi katılaşacak ve kazanabilir bir hale gelecektir. Daha sonrasında üzerine elbette mum katılaştıktan sonra ve siz mumu halıdan kazıdıktan sonra kuru temizleme sıvısı uygulayabilirsiniz. Kuru temizleme sıvısı uyguladıktan sonra halınızın üzerini elektrik süpürgesiyle...


Dünyanın En Cahil Ülkelerin isimleri,
Okuma Yazma Oranı En Düşük Milletler (Devletler)

Günümüzde dünya çapındaki okur yazarlık oranı bilgileri birçok insanın eğitim durumu ile ilgili çok üzücü bir tablo göstermektedir.
10. Mauritania 60.1%

9. Ethiopia 61.3%

8. Benin at 62.5%

7. Senegal with 62.7%

6. Guinea-Bissau with 63.2%
.
5. The Gambia with 63.5%

4. Sierra Leone with 63.7%

3. Afghanistan with 63.7%

2. Burkina Faso with 77.0%

1. Niger with 84.3%


Alıntı


Türkiye'deki internet kullanıcıları, 1 Ocak-31 Temmuz 2017 döneminde arama motoru Google'da en çok "Facebook", “Youtube", "hava durumu", "Sahibinden", "Google", "haber", "son dakika", "çeviri", "haberler", "Instagram" kelimelerini aradı.

AA muhabirinin Google verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye genelinde 2017'nin ilk 7 ayında Google'da en çok artış gösteren aramalar, "gece gölgenin rahatına bak", "içerde son bölüm", "son depremler", "survivor, ve "tv8 canlı" oldu.

Ülke genelinde "sağlık" kategorisinde "hastane" ilk sırayı aldı, bunu "kalp", "bebek", "gebelik" ve "ağrı" kelimeleri takip etti.

"Seyahat" kategorisindeki aramalar incelendiğinde, "İstanbul", ilk sırada bulunurken, bunu "uçak bileti", "THY" ve "bilet" izledi.

Söz konusu dönemde bu kategoride en büyük çıkışı gösteren arama ise "24 Nisan tatil mi" ve "Kurban Bayramı 2017" ile "en uygun uçak bileti" oldu.

"Spor" kategorisi incelendiğinde, bu dönemde en çok aranan kelimeler sırasıyla "lig", "Beşiktaş", "Fenerbahçe, "Galatasaray" ve "spor" oldu.

Bu alanda "Beşiktaş-Lyon", "Beşiktaş Lyon maçı", "Fenerbahçe Krasnodar maçı hangi kanalda", "Fenerbahçe Krasnodar", ve "Barcelona Psg" en çok çıkış gösteren aramalar olarak sıralandı.

"İnternet" kategorisindeki aramalarda "Google", "Twitter", "Hotmail", "Vodafone" sıralaması oluşurken, "puhu tv", "miraç kandili mesajları", "film izle" ve "berat kandili mesajları" yükseliş gösteren aramalar oldu.

"Gayrimenkul" alanında ise "Sahibinden", "Milliyet" ve "emlak" sıralaması oluştu.

Haber ve görseller

Google istatistiklerinde "haber" kategorisinde "hava", "hava durumu", "haber" en çok aranan kelimeler olurken, bu alanda "YSK seçmen sorgulama", "referandum anketi" ve "YSK seçmen sorgulama 2017" en büyük çıkışı gerçekleştiren kelimeler oldu.

"Görseller"de, "Facebook", "kız" ve "bebek" aramalarda ilk sırayı alırken, en çok çıkış gösteren aramalar; "Tumblr", "kapak fotoğrafı" ve "caps" oldu.

Türkiye'de bu dönemde "aşk", "dj",...


HAYDİ ABBAS Şiirinin Hikayesi

Cahit Sıtkı askerliğini yedeksubay olarak yapmak üzere birliğine gider.
O yıllarda yedeksubay sayısı az olduğundan her yedeksubaya emir eri verilmektedir. Birliğine gittiğinde bölük yazıcısından künye defterini ister. Sırayla isimlere bakmaktadır ki bir isim dikkatini çeker. Abbas oğlu Abbas..
Sakat çolak eli yüzünden çürüğe ayrılmış biridir Abbas.. Talim bitiminde askerin yanına gönderilmesini ister. Öğle saatlerinde kapı çalınır. Karşısındaki civan mert yiğit biri selam çakıp;
– Abbas oğlu Abbas, Emret komutan!.. der..
Aralarında şöyle bir konuşma geçer;
– Nerelisin?
– Memleket Mardin, kaza Midyat komutan.
– Sen benim emir erim olurmusun?
– Sen bilir komutan!.
Askere eşyalarını toplamasını ister ve kendi evinin altındaki boş yere taşınmasını ister. Zamanla askerin zekiliği sıcakkanlılığından etkilenir. Abbas her sabah erkenden kalkar, Cahit Sıtkı’ya kahvaltı hazırlar. Öğle yemeğini sormadan hazırlar. Tüm ihtiyaçlarını karşıdan bir istek gelmeden düşünüp yerine getirir. Düzenli olarak Cahit Sıtkı’nın kıyafetlerini ütüler hazırlar ve evin temizliğini yapar..
Akşamları olunca Cahit Sıtkı’nın sevdiği yemek ve mezeleri hazırlar..
Zamanla aralarında komutan asker ilişkisinden daha güçlü bir dostluk bağı oluşur. Bu saf ve temiz Anadolu çocuğundaki sadakat ve temiz yürekten etkilenmiştir Cahit Sıtkı.. Zaman zaman karşısına alıp dertleşir ve bu Anadolu çocuğunun ruhundaki gizli şeyleri keşfeder..
Akşamları rakı sofrası kurup en güzel kızartma ve mezeleri hazırlar Abbas.. Aralarındaki duygu bağları güçlenir.
Böyle bir keyif akşamında alkollü Cahit Sıtkı sorar;
– Sen İstanbul’u bilir misin Abbas?
– Bilir komutanım..
– Orda bir Beşiktaş var bilir misin?
– Bilir komutan!. Ben orda acemi birlikteydim. .
– Orda benim bir sevgilim var.. Sen O’nu kaçırıp bana getirir misin?
– Elbet komutan!
Sabah olur Cahit Sıtkı bakar ki Abbas yeni asker kıyafetleri giymiş, traş olmuş, hazırlanmış. Cahit Sıtkı sorar;
– Hayırdır Abbas neden böyle...


Halk Arasında Perili Köşk Olarak Bilinen Yusuf Ziya Paşa Köşkü’nün İlginç Hikayesi
Yapımına 1900’lerin başında başlanan inşaata ilk çivi 1910 yılında çakılsa da köşkün istenildiği gibi bitirilmesi mümkün olmamış bir türlü. Köşkün sahibi zamanın zengin tüccarı ve Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşanın başyaveri olan Yusuf Ziya Paşaymış.
Rivayete göre; Yusuf Ziya Paşa, kendinden hayli genç ve çok güzel bir kıza âşık olur. Kızla evlenmek için yanıp tutuşan paşa tüm servetini onun ayaklarına sermeye hazırdır, ama kız bir türlü yanaşmaz bu evliliğe. Yaptıracağı görkemli köşkle kızın gönlünü kazanacağına inanan paşa sonunda amacına ulaşır.
Söylentilere göre çok kıskanç bir kişiliğe sahip olan Yusuf Ziya Paşa, güzel eşini kimselerin uzaktan bile görmesine katlanamamaktadır. Bu yüzden Paşa’nın en büyük isteği hem eşinin güzelliğine yakışan, hem de onu yabancı gözlerden uzak tutacak bir köşk yaptırmaktır.
Köşkün yapılmasındaki ilk aksilik Padişah II. Abdülhamit’in “Boğaz’da cami minarelerinden daha yüksek bina yapılamaz” fermanı nedeniyle başlar. Karısının güzelliğine yakışacak çok görkemli ve yüksek bir köşk yaptırmak isteyen paşa bu nedenle köşkün bazı katlarını yaptırmaktan vazgeçer.
Nihayet köşkün bir kısmı biter ve paşa kızla evlenir. Ancak paşanın işi hiç de kolay değildir; çünkü güzelliği dillere destan olan kızın büyüsüne kapılan pek çok genç, hâlâ onun peşinde koşturmaya, köşkün önünden geçerek iç geçirmeye devam ederler. Bu yüzden köşkün adı da içinde “peri kadar güzel bir kız” yaşadığı için kısa süre içinde Perili Köşk’e çıkar.
Genç ve güzel eşini çok kıskanan ve kaybetmekten korkan Yusuf Ziya, sonunda genç eşini, kimse görmesin diye Rumelihisarı’nda yaptırdığı bu köşkün, üst katındaki kuleye kapatır ve onun başkalarıyla görüşmesini engellemek için de inşaatı tamamlatmaz, merdivenlerini bile yaptırmaz kuleli köşkün.
1914’te Birinci Dünya Savaşının çıkması ve Osmanlı İmparatorluğunun da savaşa girmesi nedeniyle inşaatı yapan ustalar askere alınır. Yusuf...


1980’lerin sonunda ünlü dehanın kızı olan Lieserl, Einstein’ın yazdığı 1400 mektubu Yahudi Üniversitesine bağışladı; tek bir şartı vardı: babasının ölümünün üzerinden 20 yıl geçene kadar içerikleri yayınlanmayacaktı. Bu okuyacağınız mektup Lieserl Einstein için olanlardan bir tanesi…
İzafiyet kuramını açıkladığım zaman çok az kişi beni anladı, şimdi insanlığa ulaşması için yazacaklarım da bu dünyada yanlış anlaşılma ve önyargıyla çarpışmaya mahkum.
Mektupları gerektiği sürece korumanı istiyorum, ta ki toplum şimdi açıklayacaklarımı kabul edecek düzeye gelene kadar.
Bilimin açıklayamadığı son derece kuvvetli bir güç var. Bu güç herkesi kapsıyor ve yönetiyor, evrenin çalışmasını sağlayan her olgunun arkasında bile o var ve henüz bizim tarafımızdan tanımlanamadı.
Bu evrensel güç SEVGİDİR.
Bilim insanları, evren için birleşik bir kuram ararken, görülemeyen en kuvvetli evrensel gücü unuttular.
Sevgi Işıktır, onu alıp verenleri aydınlatan.
Sevgi yer çekimidir, çünkü insanların birbirine çekim hissetmelerini sağlar.
Sevgi kuvvettir, çünkü bizdeki en iyiyi çoğaltır ve insanlığın kör bencilliklerinde tükenmemesine izin verir.
Sevgi için yaşarız ve ölürüz.
Sevgi Tanrıdır ve Tanrı sevgidir.
Bu güç her şeyi açıklar ve yaşama anlam katar. Bu bizim çok uzun süredir göz ardı ettiğimiz bir çelişkidir, çünkü belki insanın evrende kendi özgür iradesiyle kullanamayacağı tek enerji olduğu için sevgiden korkuyoruz.
Sevgiye görünürlük verebilmek için, en ünlü denklemimde basit bir yer değiştirme yaptım.
Eğer E=mc2 yerine, dünyayı iyileştirecek olan enerjinin ışık hızının karesiyle çarpılacak sevgiyle sağlanabileceğini kabul edersek, şu sonuca varıyoruz: sevgi en kuvvetli güçtür, çünkü sınırı yoktur.
İnsanlığın evrendeki bizim düşmanımız haline gelen diğer güçleri kullanmakta ve kontrol etmekte ki başarısızlığından sonra kendimizi başka çeşit bir enerjiyle beslememiz zorunludur.
Eğer türümüzün hayatta kalmasını istiyorsak, eğer hayatta bir anlam bulmamız gerekiyorsa, eğer...


Çevreye negatif enerji yayarak verdiği olumsuzluklarla zararlı olarak nitelendirdiğimiz insanların bir kısmı yaptıklarının farkında değilken, diğer bir kısım ise bilinçli olarak kaos yaratıp insanları kızdırmaktan büyük zevk alır. Fakat sonuç olarak, her şekilde gereksiz bir karmaşa ve en kötüsü de, stres yaratırlar. Travis Bradberry’nin paylaştığı negatif enerji yayan ve olumsuzluk yaratan bu tarz zararlı insanlarla baş etme yollarını Uplifers olarak sizlere sunuyoruz.

Araştırmalar, stresin beyin üzerinde kalıcı ve olumsuz bir etki yarattığını gösteriyor. Birkaç gün bile strese maruz kalmak, beynin mantık ve hafızadan sorumlu, önemli bir bölümü olan hipokampüsteki sinirlerin etkinliğini azaltıyor. Haftalar boyu yaşanan stres, beyin hücrelerinin birbirleriyle olan iletişimlerini hasara uğratırken, aylar süren stres ise, nöronları geri dönüşü olmayan bir şekilde yok ediyor. Stres, başarınızı ciddi anlamda tehdit ediyor; kontrolden çıktığında, beyniniz ve performansınız bundan büyük zarar görüyor. Peki başarılı insanların bu konudaki taktikleri nelerdir?
Özellikle her şeyden şikayet eden, zararlı insanlarla aralarına sınır koyarlar
Her şeyden şikayet eden negatif insanlar, sorunlara odaklandıkları için çözüm bulmada başarısız olurlar. Kendilerini daha iyi hissetmek için, herkesin onlar gibi mutsuz olmasını isterler. İnsanlar genelde kaba ya da duyarsız gözükmemek adına, bu insanların şikayetlerini dinlemek zorunda kalır. Fakat insanlara anlayışlı davranmakla, onların olumsuz duygularla dolu dünyasında çakılı kalmak arasında ince bir çizgi vardır.
Bu durumdan kurtulmak için, bir takım sınırlar koymanız ve gerektiğinde uzak durabilmeniz yeterlidir. Şöyle düşünün: Bütün gün sigara içen birinin yanında oturup, dumanını solur musunuz? Her şeyden şikayet eden insanlardan da bu şekilde uzak durmanız gerekir. Sınır koymanın en iyi yolu, şikayet eden insana, bu problemi nasıl çözmeyi düşündüğünü sormaktır. Bu soru karşısında ya susacak ya da sohbeti...
2-onuncu-sinir-11.jpg?w=714Sağlıklı Bir Vücut İçin Vagus Sinirini Nasıl Uyarırsınız
İnsan vücudunda, beyinde 12 parça sinir vardır. Bu sinirler arasından, vagus olarak adlandırılan onuncu sinir oldukça güçlü ve ilgi çekici özelliklere sahiptir.
Sizi, otonom sinir sisteminin bir parçası haline getirir ve bu çok ilginç bir işlevdir.

Rahatlamanızı, zihinsel dinginliğe ulaşmanızı, stresle mücadele etmenizi ve daha kaliteli bir yaşam için mutlu hissetmenizi sağlayan kısım burasıdır.
Pek çok insan, vücudundaki vagus sinirinin bu kadar önemli olduğunun farkında değil.
Bunun sebebi çok açıktır çünkü insanlar kendi bedenlerini dinlemek yerine dış uyarıcılara daha fazla odaklanmış durumdalar.
Aşağıda, yarım saatinizi ayırarak vagus sinirinizi nasıl aktive edeceğinizi ve daha iyi bir yaşam standartına ulaşacağınızı kısaca açıklayacağız.
Eğer bunu günlük hayatınızda uygularsanız değişiklikleri göreceksiniz.
Hazır mısınız?
Vagus siniri nerededir?

Akciğer ve mide siniri olarak da adlandırılan vagus siniri, omurilik soğanında başlar ve yolculuğunu aşağıdaki bölgelere kadar sürdürür;
Gırtlak
Yemek borusu
Boğaz
Bronşlar
Kalp
Mide
Pankreas
Karaciğer

Ayrıca bazı damarlara ve motor nöron liflerine kadar da ulaşabilirler.
Aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirir;
Size hassasiyet verir.
Ses boşluğu kaslarınızı en iyi seviyede çalıştırırken iletişiminizi güçlendirir.
Nefes alıp verişinizi düzenler.
Sevgi ve annelik hormonu olan oksitoksin hormonunun salgılanmasını artırır.
Karaciğer ve pankreas fonksiyonlarını düzenler.
Hatta, hıçkırığı durdurur.

Vagus siniri tüm bedenin sağlığıyla ilişkilidir

Ağır bir yemek yedikten sonra, biraz uyumak ya da uzanmak istemenize neden olan bir yorgunluk hissini hepimiz biliriz.
Bu his, vagus siniri tarafından düzenlenir. Yemek yedikten...


HAYATINDAN ÇIKAR SİL GİTSİN
1- Sen aramayı, yazmayı bıraktığın an bakarsın ki o aramıyor, yazmıyor. Bütün ilişkiyi sen devam ettiriyorsun,
Sil gitsin
2- Bir insandan bir şey öğrenemiyorsan, o insan gereksizdir.
Sil gitsin
3- Başkalarının sırlarını sana anlatan senin sırlarını da başkalarına anlatır.
Sil gitsin
4- Tartışmayı bilmeyen, dinlemeyen, kendi fikrini dayatan insanla konuşacak bir şeyin yok.
Sil gitsin
5- “Yoğunum” kelimesini ağzına sakız etmiş, sürekli zamansızlıktan dem vuranı Sil gitsin
Unutma!. Zaman hiçbir zaman bulunmaz, yaratılır…
6- “Ben buyum” deyip sıyrılan insanla asla anlaşamayacaksın.
Sil gitsin
7- Saatlerce kendi derdini anlatıp durur, bencillikten burnunun ucunu görmez.
Sil gitsin
8- Ne yaparsan yap gülmez. Bazıları mutsuzluktan beslenir.
Sil gitsin
9- Senden alır, alır, alır…. vermeye gelince beklentisiz sevgiden dem vurur.
Sil gitsin
Değer veriyorsan değer görmelisin. Aksi aptallıktır…
10- Kendi yapamadığı için senin başarılarını küçümser. Hatta dürüstlük adı altında kıskançlığını kusar. Sıkma canını, onun derdi kendi acizliğiyle.
Sil gitsin
11- Hayallerini dinlemeyenleri, acını ve mutluluğunu paylaşmayanları,
Sil gitsin