Göktepe Köyü Web Sitesi - Tekil Mesaj gösterimi - İnşallah Ne Demektir, İnşallahın Anlamı Nedir, ALlaha Emanet Ol Ne Demektir, Allaha Emanet olun Dini Anlamı Nedir, Dini İfadeleri Neden kullanırız, Dini İfadelerin İnsan Üzerindeki Önemi Nedir, Dini İfadeler Nelerdir, Dini İfadelerin Anlamları Nele

Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin

ANA SAYFA ANA SAYFA  FORUM FORUM  RADYO TEMALARI RADYO TEMALARI  RESİM - FOTOĞRAF RESİM - FOTOĞRAF  GİFLER VE PNG GİFLER VE PNG  AVATARLAR AVATARLAR  ŞİİR KÖŞESİ ŞİİR KÖŞESİ  MİZAH MİZAH  GÖKTEPE KÖYÜ GÖKTEPE KÖYÜ  KAYIT OL KAYIT OL  
Tekil Mesaj gösterimi
İnşallah Ne Demektir, İnşallahın Anlamı Nedir, ALlaha Emanet Ol Ne Demektir, Allaha Emanet olun Dini Anlamı Nedir, Dini İfadeleri Neden kullanırız, Dini İfadelerin İnsan Üzerindeki Önemi Nedir, Dini İfadeler Nelerdir, Dini İfadelerin Anlamları Nele
Alt 10-16-2011, 05:49 PM  
zahide
GÖKTEPELİLER

zahide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zahide isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Standart İnşallah Ne Demektir, İnşallahın Anlamı Nedir, ALlaha Emanet Ol Ne Demektir, Allaha Emanet olun Dini Anlamı Nedir, Dini İfadeleri Neden kullanırız, Dini İfadelerin İnsan Üzerindeki Önemi Nedir, Dini İfadeler Nelerdir, Dini İfadelerin Anlamları Nele

"inşallah" deriz. Yani "Benim dışımda bir engel çıkmadığı sürece, ben yürekten bunu yapmak istiyorum. Ancak bunun için Allah'ın da izin vermesini bekliyorum" anlamındadır.
Allah'tan umut kesilmez: En umutsuz durumlarda bile kötümserliğe kapılmamalı, Allah'ın bir yardımda bulunabileceği düşünülmeli anlamında kullanılır.
Allah'a emanet olun: Ayrılan kişilerin, kalanlara söylediği bir esenlik sözüdür

Günlük konuşmalarımızda geçen dine ilişkin ifadeleri bilmemizin önemi nedir?
Konuşmalarımızın günlük yaşamımızda önemli bir yeri vardır. Konuşmalarımızı güzel Türkçemizi kullanarak yaparız. Türkçemizi daha iyi kullanabilmek, anlayıp, anlaşılabilmek için bu dine ilişkin ifadeleri öğrenmemiz gerekir Çünkü bu sözcüklerin anlamlarını bilmek, bunları doğru bir şekilde kullanmamızı; yani duygu, düşünce ve dileklerimizi başkalarına doğru bir şekilde aktarmamızı sağlar. Böylece bir arada yaşadığımız diğer insanlarla daha Sağlıklı ve bilinçli bir iletişim kurmuş oluruz.

Paylaş

Hosting By CliaWeb

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it