Hayvancılığa Destek Projesi, Tarım ve Köyişleri Bakanlığından Duyuru, Hayvancılık Teşfik Kredisi, Da

zahide 5 Kas 2010

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  165,653
  1,869
  38


  <LI class=act>
  [​IMG]

  Hayvancılık yatırımı yapacaklar, satın alacağı damızlık gebe düveleri bakanlıktan izin almak şartıyla ithal yolu ile de temin edebilecek.


  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kapsamındaki İllerde Etçi ve Kombine Irklarla Kurulacak Damızlık Sığır İşletmesi Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliğinde değişikliğe gitti.

  Söz konusu tebliğ değişikliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, 25 Şubat 2010 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

  Değişiklikle, tebliğde, "damızlık gebe düve: damızlık belgesine veya saf ırk sertifikasına sahip bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı veya bakanlığın ithalatına izin verdiği ülkelerden ithal edilen en az üç aylık gebe hayvan" olarak yeniden tanımlandı.

  Değişikliğe göre, desteklenecek gebe düvenin birim fiyatı, Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün her yıl için belirlediği satış bedeli de dikkate alınarak, proje uygulama yılı başlangıcında belirlenecek.

  2010 yılı için bakanlıkça programa alınmış olan projelerde desteklenecek gebe düvenin birim fiyatı, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından 2010 yılında belirlenen satış bedelinin yüzde 80'ini geçemeyecek şekilde tespit edilecek.

  Yatırımcı, satın alacağı damızlık gebe düveleri bakanlıktan izin almak şartıyla ithal yolu ile de temin edebilecek.

  Uygulama projesinde yer alan termin planında, hibeye esas olan yatırımların tamamlanma tarihi ek süre dahil aynı yılın 15 Aralık tarihini geçemeyecek. Ancak, gebe düveler için bu süre bakanlıktan izin alınmak şartıyla bir sonraki yılın ilk altı ayı sonuna kadar uzatılabilecek.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş