Kabızlığı önlemek için hangi bitkiler kullanılmalı, Kazılığa iyi gelen bitkiler, Kabızlık nasıl önle

zahide 15 Nis 2019

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  165,653
  1,869
  38  Kabızlığı Önlemek İçin Bitki Çayları
  Kabız olduğunuz da aşağıdaki çayları günde 2-3 kez tüketerek dışkının yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Bu çayların gebelik ve emzirme döneminde kullanılması önerilmemektedir. Ayrıca kolit, reflü gibi sindirim sistemini ilgilendiren bir rahatsızlığınız varsa düzenli olarak bitkisel çay içmeye başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.

  Kekik Çayı: Oldukça etkili bir kabızlık gidericidir. Kabızlığı kısa sürede ortadan kaldırır. Aynı zamanda yemeklerden sonra yaşanan şişliğe, gaza ve hazımsızlığa iyi gelir. Kekik çayının diğer özellikleri şu şekildedir; sakinleştirici etkisi vardır, uyku bozukluğu tedavisinde yardımcı olur, idrar söktürücüdür.

  Nane Çayı: Genel olarak sindirime yardımcı olan nane çayı kabızlık, aşırı gaz ve şişkinlik gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur. Dışkıyı yumuşatarak tuvalete çıkmayı kolaylaştıran nane çayı aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek çeşitli hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır.

  Rezene Çayı: Ağrı bir yemek sonrası yaşanan mide rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinen rezene çayı kabızlığa iyi gelir. Aynı zamanda gaz ve şişkinlik için birebirdir.

  Sinirli ot: Bazı bitki uzmanları sinirli ot çayının dışkıyı yumuşatarak basurun tedavisine yardımcı bitkilerden biri olduğunu belirtmektedir. Aynı zamanda sinirli otun ağrı kesici etkisi basur ağrılarını hafifletmek için kullanılabilir.

  Son olarak kullanılmış papatya çayı poşetini basur bölgesine koyarak şişliğin ve ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca papatya yağı ya da papatya özü içeren kremlerin basur belirtilerini hafiflettiği bilinmektedir.
   
 2. S£V®

  S£V® Administrator Site Yetkilisi Administrator

  269,377
  65,650
  59


  ZAHİDE Hanım emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
 3. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  56,541
  2,078
  0


  emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   
 4. KAFKASKIZI

  KAFKASKIZI süper moderatör Site Yetkilisi Süper Moderatör

  56,541
  2,078
  0


  emeğine ellerine sağlık Zahide'm güzel paylaşımın için teşekkür ederim,
   
 5. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  165,653
  1,869
  38


  Teşekkürler sağ olun,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş