Rizelilerle İlgili Komik Sözler, Rizelilere Ait Güzel Sözler, Rizelilerle İlgili Komik Yazılar, Rize

zahide 28 Kas 2012

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  163,494
  1,823
  38


  Rize eski Milletvekili Fuat Sirmen, bir gün TBMM'de yaptığı bir konuşmada, ''Milletvekillerinin yarısı aptaldır'' deyince Meclis'te milletvekillerinin tepkisini çekmiş. Tepkiler üzerine tekrar söz alan Sirmen, kürsüye çıkarak bu kez ''Meclis'tekilerin yarısı akıllıdır'' demiş.


  * Rizeli Turgay Civelek, aldığı 30 kiloluk buzağıyı, evinin altındaki ahırda beslemeye başlamış. Aradan 14 ay geçtikten sonra 30 kiloluk buzağı tam 240 kiloluk bir boğa olmuş. Talihsiz boğa, ahırda mahsur kalmış.


  * Rize Belediyesi'ne ait 100. Yıl Parkı'nın havuzundaki sazan balıkları, sarhoşlar tarafından çalınıp yenilmiş. Bunun üzerine dönemin ANAP'lı Belediye Başkanı Hızır Hop, telsizle Park ve Bahçeler Müdürü'ne, ''Sazanları yediler, parktaki kazları koruma altına alalım'' diye seslenmiş.


  * Rizeli Tahsin Tuzcu at yarışına çok meraklıymış. Kaybedince, ''Burun farkıyla kaybettim'' dermiş. Bir gün eşi dayanamamış ve ''Oy senin burnuna ne diyeyim. Uzun burunlu bir at bul'' diye sitem etmiş.


  * Rize eski Belediye Başkanı Ekrem Orhon, dönemin valisi ile gezintiye çıkmış. Vali sohbet sırasında, eşini kaybeden Orhon'a ''Üzülme, sana anamı veririm. Onunla evlenirsin'' diye takılmış. Üzüntülü başkan da valiye, ''Ananı almak bir şey değil de, koca valiye 'Oğlum' demek biraz ağır gelir bana'' diye cevap vermiş.


  Alıntıdır
   


 2. paylasim icin tsklr zahide abla
   
 3. PeRiKıZı

  PeRiKıZı ÜYE

  8,522
  2
  0


  Paylaşım için teşekkürler zahidem
   


 4. emegınıze saglık paylasım ıcın tskler
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş