Tırnaklarımızın Çabuk Uzaması için ne yapmalı, Tırnakları nasıl çabuk uzarlar, Tırnakların uzamasıyl

zahide 2 Şub 2020

 1. zahide

  zahide Administrator Site Yetkilisi Administrator

  163,380
  1,826
  38


  goktepeliler tirnaklarin-cabuk-uzamasi-icin-ne-yapilmali.jpg
  Tırnakların çabuk uzaması için yapmanız gereken 2 önemli şey var; düzenli olarak bakım yapmak ve onları sağlıklı tutmak. Sağlıklı tırnaklar ayda ortalama 3-5 milim kadar uzayabilir. Tırnaklara yeterince özen göstermemek bu uzama sürecini yavaşlatabilir.

  Tırnaklarımız genel sağlığımız konusunda pek çok ipucu verir ve vücudumuzun diğer bölgelerinde yaşanan sağlık sorunlarının etkilerini tırnaklarımızda görmek mümkündür. Eğer bir sağlık probleminiz yoksa tırnakların çabuk uzaması için yapmanız gerekenler listesini aşağıda bulabilirsiniz.
  Tırnak kenarlarını törpülerken törpüyü iki yönde de hareket ettirmek yerine dışardan içeri doğru törpüleyin. Bu sayede tırnaklarınız daha az yıpranacaktır. Tırnak etlerini geri itmeden önce elinizi ılık sabunlu su içinde 3-5 dakika tutup yumuşamasını bekleyin.

  Tırnak parlatıcı kullanmak kırılmaları ve yıpranmayı azaltmak için etkili bir yöntemdir. Manikür yaparken kareye daha yakın modeller seçmeniz tırnak kırılmasına karşı koruma sağlar.

  Vitamin eksiklikleri sadece saç ve cildimizde değil tırnaklarımızda da sorunlara ve zayıflığa neden olur. Bu yüzden beslenmenize özen göstermeli ve gerekli vitaminleri, mineralleri ve yağ asitlerini almalısınız. Özellikle protein yönünden zengin gıdaları öğünlerinize ekleyin. Günlük olarak almanız gereken kalori miktarını almazsanız (örneğin düşük kalorili diyet programları sırasında) saç ve tırnaklarınızın uzama süresi artacaktır.

  Ara ara tırnak çevresindeki kan dolaşımını hızlandırmak için parmak ve ellerinizde egzersizler yapabilirsiniz.

  Kış aylarında dışarı çıkarken mutlaka eldiven kullanın ve ellerinizi sıcak tutun. Sıcaklık kan akışını hızlandırdığı için tırnakların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.

  Hızlı tırnak uzatma yolları yazısında, tırnak uzamasını etkileyen faktörleri daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.
   
 2. S£V®

  S£V® Administrator Site Yetkilisi Administrator

  268,515
  65,734
  59


  ZAHİDE Hanım Emegine sağlık paylaşım için teşekkürler,
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş